МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Тиквеш извојува важна победа на свој терен во Кавадарци

Денеска кавадречкиот второлигаш од Кавадарци извојува многу значајна победа .Нашиот тим успеа да слави со одличната игра и борбеност на Градскиот стадион во Градскиот парк.Конечниот резултат ГФК Тиквеш 2-1 ЗФК Новаци е повраток на реалните шански тимот да обезбеди опстанок во Втората лига, но за тоа има уште доста да се игра.

17759959_277502906033925_4265609492620720747_n.jpg

Победата на Тиквеш е во рамките на 20-то коло од вториот дел на фудбалската сезона .ГФК Тиквеш наредната средба ја игра со ФК Скопје.