МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ГФКТиквеш 1930 игра со Вардар Неготино во сабота во 16 часот

На 6 мај 2017 ГФК ТИКВЕШ 1930 го игра големото комшиско фудбалско дерби кое сите го очекуваат со нетрпение.Се работи за средбата со Вардар Неготино која се смета дека е одлучувчка за опстанок во Втора фудбалска лига .За дербито во Кавадарци се зборува дека мора да се победи , да се доминира на терен и но и на трибината каде по подолго време се враќа навивачката група Лозари Исток кои неодамна постигнаа компромис со Управата н клубот.

Од навивачите ја пренесуваме нивната порака:

- „Нашите најверни како и секогаш се спремаат на најубав начин како што тие знаат и умеат !!! ОДИМЕ ЈАКО !!“.

Во поканата на најверните навивачи пренесуваме:

-Собирот на навивачката група почнува од 14 часот во Паркот на револуцијата (полициско паркче). Отворен повик до сите дечки кои беа на Исток изминатите сезони,до сите нови генерации на Лозари ,поддржувачи на Лозари и искрени навивачи на Тиквеш да не поддржат во оваа борба и на 6 ти мај сите заедно да згрмиме од градскиот стадион: - ТИКВЕШ!!!- Нека знаат добро сите најјаки се ЛОЗАРИТЕ !!! -ЛОЗАРИ ИСТОК `91“- се вели во пораката упатена на социјалните мрежи.