МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ГФК “Тиквеш„ денеска попладнево поразен во Купот на Македонија со 0 : 1

Фудбалерите на Второлигашот од Кавадарци, попладнево на Градскиот стадион во Градскиот парк го доживејаа првиот пораз во средбите за некое порвенствено натпреварување ова сезона.Со 1 : 0 нашите фубралеи ја загубија првата средба од Купот на Македонија од тетовска Ренова.Единствеиот гол гостите го постигнаа од пенал. Мал број гледачи попладнево ја следеа опва средба.Околу 200 по слободна проценка.