ГФКТиквеш прокнижи уште една победа , овојпат на свој терен. Го совлада тимот на ФК Плачковица од Радовиш со 2: 1.Стрелци на головите за Тиквеш беа Роберт Митев и Симеон Симеонов.Сите голови беа постигнати во второто полувреме.

По водството на домашните од 1:0 бележиме неколку шанси за ГФК Тиквеш , во периодот од 70 до 80 минута.84 минута Плачковица имаше стопостотна шанса.Во 87 минута беше постигнато водството од 2: 0.Последната минута беше искра надеж за Плачковица која постигна гол,по што следуваа два жолти голови по мешаницата поради задржување на топката по голот. Тиквеш 1930 ја заврши средбата со заслужени 2:1.Ова е трета победа пред домашната публика во овој дел од сезоната.

1123.jpg

1333.jpg

11345.JPG