МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Кавадарекиот второлигаш вчера на гостувањето во третиот круг на редовното првенство , во Гевгелија играше нерешено 1:1 со екипата на Кожуф.

Освоен е значаен бод во борбата за повисок пласман на табелата.Голот за домаќините го постигна Шишков во 37 минута а за Тиквеш- Делов во 62 минута.

Сега ГФК Тиквеш е на 5 позиција на првенствената табела, а во сабота во 16 часот на Градски во Кавадарци игра со Борец од Велес.РТК ке врши директен пренос од средбата.