МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ГФК Тиквеш продолжува со пријателскитре средби.Денеска во Гевгелија играше 2:2 со ФККожуф

Во пријателски натпревар , која е дел од редовните подготовки на второлигашот од Кавадарци денеска во Гевгелија , во натпревар со Кожув забележан е резултат од 2:2.

Како што не информираат од Тиквеш головите за нашиот тим ги постигнале Александар Вареловски и Адриан Чаволи.