МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Kaвадаречкиот второлигаш во подготвителскиот период пред стартот на првенството на почетокот на месец март, досега имаше еден пораз (0:2 во средбата со Победа) у една нерешена средба со прволигашот Беласица.

Наш коментар по двете средби е дека играме добро,Тиквеш има тим за прва лига .Во натпевариот со Беласица одбраната беше појаката страна на Тиквеш.Тренерот Љупчо Димиковски, е оптимист и верува во своите фудбалери.Тој ги тестира сите играчи кои му се ставени на располагање.Ги испробува можните варијанти за игра на Тиквеш во зависност од противникот .

Претседателот на клубот Миле Масларков уштре повеќе го зацрстува уверувањето дека ова сезона е клучна за Тиквеш и дека на крајот ке биде остварен сонот на овие генерации ,ГФК Тиквеш 1930 -да стане првиолигашка екипа.

И уште нешто.Публиката е се побројна на средбите каде игра кавадаречкиит фудбалски тим.Ја имаше на првиот пријателски а беше бројна и на втората средба со Белазица на Градски.

Следен пријателски натпревар е закажан во среда со екипата на Црно Буки во Битола.

222211111111111111111111.jpg