МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Нова 11-та победа на РОСОМАН 83 .Голгетерот Сашо Дуков постигна 2 гола во една одлична игра .Во гости победен е ФК Динамо до Мажуриште (Охридско)

-Игравме без четворица стандардни фудбалери, но успеавме со мудра игра и со контри да постинеме два гола преку Дуков Саше, вели тренерот Никола Глигоров за РТК.МК.Инаку имавме уште три добри шаси за гол , илустративно 100 процентни, очи во очи со домашниот голман, кој не се реализираа додава Глигоров.

По 11 кола ФК„Росоман 83„ од Росоман е на чело на табелата на Третата ФЛ- Центарален регоон и понатаму единствена екипа без пораз.

5555555555555555555555555.PNG