МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ГФК ТИКВЕШ 1930 денеска започна со редовните тренинзи.Од клубот си заминаа Роберт Митев и Лазар Пеев.Во Тиквеш доаѓаат Ристе Илиевски на бековска позиција и Зоран Балдовалиев во нападот.На сите фудбалери од Кавадарци ке им се даде шанса да заиграат во клубот во Кавадарци.

82061017_603444603564842_5720297951759171584_n

6777777777777778888888888888888888