МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ТИКВЕШ ГОСТУВА ВО ПРИЛЕП А БРЕГАЛНИЦА ВО ВИНИЦА

Викендов се играат средбите од 16 коло во ВМФЛ. Ова ке биде и последно коло за оваа фудбалска 2020 год. Во источната конференција екипата на „Тиквеш“ ке патува на гости во Прилеп кај екипата на „Победа“ и излишно е да се спомене дека се освен победа на кавадаречкиот состав ке биде големо изненадување. Есенскиот шампион „Брегалница“ исто така гостува. Штипјани ке имаат лесно гостување во Виница каде победникот однапред е познат. Фудбалерите на „Росоман“ пак во борбата за опстанок на свој терен го пречекуваат тимот на „Осогово“.

м.в.

130927093_408906170251996_6006151356348759909_n