МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

22 КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА ИСТОК НЕ ДОНЕСЕ ПОГОЛЕМИ ПРОМЕНИ НА ТАБЕЛАТА

Во 22 коло од ВМФЛ исток се постигнаа горе доле очекувани резултати. Единственото изненадување се случи во Росоман каде апсолутниот фаворит Тиквеш иако водеше долго време успеа да му подари гол на росоманчани во судиското продолжение па се врати во Кавадарци само со бод. Брегалница немаше проблеми во Радовиш и ја совлада Плачковица со 0:2. Кит Го славеше со 0:1 на гостувањето кај Осогово, додека Кожув со 1-0 ја совлада Саса. Победа и Слога одиграа без голови 0:0. Брегалница сега има 9 бодови предност пред Тиквеш и само прашање на време е кога и официјално ке бидат промовирани во нови прволигаши.

М.В.

172072947_293372049033298_3356093126402922801_n