МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ЛОКОМОТИВА ГОСТУВА ВО МАРЕНА, ЦРНИЛИШТЕ МУ ГОСТУВА НА ДИНАМО,А ВАРДАР Е СЛОБОДЕН

Во недела третолигашите од групата југ ке го одиграат 23 коло. Лидерот Локомотива ке гостува во Марена кај истоимената екипа и ја има улогата на фаворит. Ново Црнилиште кое во минатото коло на домашен терен загуби од лидерот ке мора да се рехабилитира нагости кај Динамо. Братство кое има ист број бодови со Црнилиште но и средба повеке го пречекува Дојранско Езеро. Обршани игра со Напредок Крушеани а Младост во Кривогаштани го пречекува Превалец. Во последната средба Големо Коњари игра со Младост Удово. Слободни во ова коло се екипите на Вардар Неготино и Питу Гули.

М.В.