МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ФАВОРИТИТЕ ВО 23 КОЛО БЕА СИГУРНИ

23 коло во втората лига исток помина без никакви изненадувања. Во Кавадарци Тиквеш го победи Осогово со 3:0. На оваа средба беа досудени 3 пенали.Кавадарчани нивните два ги искористија преку Симе Христов, додека Кочанчани нивниот пенал не успеаја да го реализираат. Во Штип, Брегалница беше немилосрдна со Росоман и победи со 5:1. Во Пехчево, Кит Го во дербито минимално со 1:0 го совлада Кожув. Победа од 2:1 забележа и Саса која ја совлада прилепска Победа додека во Виница, Слога и Плачковица ги поделија бодовите играјќи 1:1

М.В.