МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Кај второлигашите во центарот на вниманието е дуелот на поранешните прволигаши во Кратово, каде Силекс го пречекува Вардар

Фудбалските прволигаши и второлигаши си ги сменија термините за одигрување на натпреварите па второлигашите наместо во сабота средбите од второто коло во двете конкуренции ке ги одиграат во недела од 16 часот. Во источната конференција екипата на Локомотива по поразот во првото коло од Кожув на домашен терен, сега има тешко гостување во Каменица кај Саса која во првото коло славеше нагости во Кочани против Осогово со високи 1-4. Во останатите средби Кит Го го пречекува Детонит, Братство игра со Беласица, Кожув ја пречекува прилепска Победа а Слога го чека Осогово.Во запдната конференција во центарот на вниманието е дуелот на поранешните прволигаши бидејки вво Кратово Силекс го пречекува скопски Вардар. Воска како фаворит ке го пречека Кораби, Велешта игра со Гостивар, Беса го пречекува Тетекс а Охрид ке му гостува на Кадино

М.В.