МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Започнаа натперварите во Младинската женска лига на Македонија во голем фудбал, во организација на ФФМ.

Учествуваат 12 екипи, меѓу кои е и ЖФК ТИКВЕШАНКИ СМ од село Ваташа. Викендов во Ваташа на игралиштето ,,Калница,, во рамки на првото коло, гостуваше екипата на ЖФК ,,Билјанини извори,, од Охрид.

Натпревар заврши со победа на домашните 2:0.

Второ коло се игра наредниот викенд, каде ЖФК Тиквешанка СМ игра повторно на домашен терен против екипата на ЖФК ,,Деспина,, од Прилеп. Тренер на екипата е Ќиро Толев.

Еве кои екипи учествуваат во лигата за натпреварувачката 2021/22:

250914342_461900431916866_1370209825051936476_n