МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Кавадарчани ке се обидат да го изненадат фаворизираниот противник

Прволигашите стандардно своите средби од 14 коло ке ги одиграат во недела. Двојките се: Струга - Работнички, Борец - Ренова, Скопје - Македонија ЃП, Шкендија - Брегалница и Шкупи - Пелистер. ГФК Тиквеш повторно ке има тешка задача во обидот да освои бодови за бегство од дното бидејки ке гостува во Струмица на екипата на Академија Пандев. Струмичани играат одлично и се наоѓаат веднаш зад лидерот Шкупи со заостанување од само 4 бода. Но и Тиквеш покажа дека знае да одигра многу добро против силни противници. Сите средби од првата лига се играат во недела со почеток во 13 часот

М.В.