МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Кавадарчани до 75 мин водеа со 1-2 но на крај загубија со 3-2. Костов поднесе оставка

Екипата на ГФК Тиквеш не успеа да направи изненадуваање на гостувањето во Кратово иако беа многу близу до таков исход. Силекс поведе со голот на Петровиќ во 38 мин. Тиквеш во 47 мин. израмни на 1-1 со голот на Н’гоба а потоа во 67 мин. најновото засилување за кавадарчани Даниел Миловановиќ погоди за водство и од 1-2. Сепак Тиквеш не го издржа психолошкиот притисок и му дозволи на противниот да се врати во игра. Најпрво во 75 мин. Љамалари израмни на 2-2, а во 84 мин. Масевски ја донесе победата од 3-2. Веднаш по натпреварот Влатко Костов поднесе оставка но клубот ке настојува да го задржи и да ја продолжи соработкатаБрегалница успеа да му го нанесе првиот пораз на Шкупи во новата сезона заслужено триумфирајќи со 2-0 на дуелот во Штип од 6 коло. Шести триумф на стружани во исто толку натпревари, сега со убедливи 0-3 на гостувањето против Академија Пандев во Струмица. Скопје триумфираше со 1-0 против Победа во дуелот на двете последнопласирани екипи на табелата. Шкендија и Македонија ЃП одиграа без победник 1-1 во Тетово.

viber_image_2022-09-05_12-22-14-945 viber_image_2022-09-05_12-22-30-136

М.В.