МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Следната сезона тимот од Калница ке настапува во третата македонска фудбалска лига група југ

Викендов се одигра и последното коло во општинската фудбалска лига Кавадарци во кое беа посигнати следниве резултати : Сирково - Сопотско Поле 3-2, Дреново - Љубаш 3-2 и во дербито на Калница Ваташа - Габер 0-1. Со оваа победа Габер си го обезбеди првото место и следната сезона ке се натпреварува во третата лига југ. Треба да се доиграат уште две заостанати средби но Габер има недостижни 6 бода предност пред конкурентите

М.В.