МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Tурнирот ке се одржи во сабота и недела на 11 и 12 февруари

220px-Vuko_Karov.jpg

Екипите на минатогодишниот освојувач на турнирот, прилепска Победа, Борец, Металург и домаќинот, тимот на Тиквеш 1930 ќе се борат за шампионскиот наслов на осумнаесетото издание на меморијалниот турнир „Вуко Каров“ кој овој викенд ќе се оддржи на градскиот стадион во Кавадарци.

76152-pobeda-pobednik-na-18-tiot-memorijalen-fudbalski-turnir-vuko-karov.jpg

За разлика од лани, годинава турнирот ќе трае два дена, така што сите екипи ќе одиграат по два комплетни натпревари, што ќе им даде можност на тренерите да ги воочат позитивните и негативните страни во своите тимови, но и да им дадат шанса на што е можно повеќе играчи.

IMG_4708.jpg

Според официјалниот распоред, свеченото отворање на турнирот е закажано за во 12 часот, по што ќе следи натпреварот помеѓу градскиот фудбалски клуб Тиквеш 1930 и Борец, а веднаш по него, односно во 14 часот ќе започне и вториот полуфинален дуел помеѓу Победа и Металург.

vuko_karov.jpg

Победниците од двата полуфинални натпревари ќе се сретнат во финалето кое е закажано за во недела во 14 часот, по чие завршување ќе следи и церемонијата на доделување на пехарите, додека натпреварот за третото место е закажан за во 12 часот.