МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кошаркарите на КК Фени Индустри утре во салата Јасмин имаат првенствена средба во најелитното првенство во Македонија во кошарка. Се среќаваат со екипата на КК Кожуф од Гевгенија а напреварот започнува во 18.00 часот.Кавадарчани моментно се наоѓаат на 4 позиција на првенствената табела со 11 освоени бодови , 2 помалку од првопасираната „Блокотехна“.