МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

МКК ЕУРОНИКЕЛ ВО ПРАЗНАТА САЛА ЈАСМИН КЕ ГО ПРЕЧЕКА ТИМОТ НА АКАДЕМИЈА ФМП

Кошаркарското првенство на Македонија барем кога станува збор за машката елита стартуваше изминатиов викенд а продолжува веке утре со средбите од второто коло.Ке се игра малку забрзано за да се остави и простор за репрезентативната пауза. Утре со почеток од 18 часот кошаркарите на МКК„Еуро Никел“ во празната сала „Јасмин“ ке го пречекаат тимот на „Академија ФМП“. Според квалитетот на поединците и искуството кавадаречкиот состав е благ фаворит. Но гостите од Скопје во првото коло покажаа дека знаат како да играат со фаворитите и го изненадија фаворизираниот тим на „Гостивар“. Нашите момци не блескаа со вториот тим на „МЗТ“ но сепак забележаа победа. Под знак прашалник е средбата „Пелистер“ - „Вардар“ бидејки и двете екипи пријавија заболени од КОВИД. Од средбата МКК„Еуро Никел“ - „ФМП“ утре за сите љубители на кошарката обезбеден е директен стрим пренос на РТК.МКВТОРО КОЛО - парови„МЗТ Скопје Аеродром“ - „Кожув“„Гостивар“ - „Работнички“„Куманово“ - „МЗТ Скопје Уни Банка“„Пелистер“ - „Вардар“МКК„Еуро Никел“ - „Академија ФМП“„Црн Дрим“ - „ТФТ Скопје“

м.в.