МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

БИТОЛЧАНИ ПОБАРАЛЕ ОДЛАГАЊЕ ПА ДЕНЕСКА КЕ СЕ ОДИГРААТ САМО ДВЕ СРЕДБИ

Во кошаркарското првенство на Македонија среда е термин резервиран за одигрување на заостанатите натпревари. Денеска требаше да се одигра средбата помеѓу „Еуро Никел“ и „Пелистер“ меѓутоа битолчани побарале одлагање а кавадарчани џентлменски им излегле во пресрет.Така да, останаа само две средби кои ке се играат денес и тоа „МЗТ 2“ - „Вардар“ а особено интересно ке биде на средбата „Кожув“ и „Гостивар“.

м.в.