МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ЕУРО НИКЕЛ ПАТУВА ВО БИТОЛА КАЈ ПЕЛИСТЕР ОД КОЈ ПРЕД САМО 7 ДЕНА ЗАГУБИЈА УБЕДЛИВО ВО КАВАДАРЦИ

Утре ке се одигра редовното 18 коло од кошаркарското првенство на Македонија. За само 7 дена Еуро Никел по втор пат ке се сретне со екипата на Пелистер но овој пат во Битола.

Кавадарчани пред 7 дена беа убедливо поразени на домашен терен од лидерот и сега едноставно мора да го поправат впечатокот. Во вториот интересен натпревар МЗТ ке го пречека тимот на Гостивар во обидот да се вратат на победничките патеки. И Работнички го очекува неизвесен дуел бидејки на гости му доаѓа незгодниот тим на ТФТ.Неизвесен дуел би требало да одиграат и Кожув против ФМП а во битката за бегство од дното Вардар го пречекува МЗТ 2. Куманово не би требало да има проблеми на гостувањето во Струга кај екипата на Црн Дрим.

М.В.