МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

МЗТ ГО ПОБЕДИ ПЕЛИСТЕР 84:81

УТРЕ ЕУРОНИКЕЛ КЕ ГО НАГОСТИ КУМАНОВО - ПРЕНОС НА РТК.МК

Кошаркарите продолжуваат да ги одигруваат заостанатите средби. Вчера во дерби натпреварот МЗТ го совлада Пелистер со 84:81. Мзт го контролираше и резултатот и играта , водеа и со +17 но Пелистер се врати па дури и поведе. Сепак Бакоч во последните 20 секунди погоди важна тројка што му донесе предност на МЗТ и вани бодови во борбата за што подобра позиција пред стартот на балоните. Металците немаат многу време за одмор бидејки веке утре ги чека големото дерби со Работнички. Во вториот заостанат натпревар ЕуроНикел го пречекува Куманово. Кумановчани се сигурни за разигрувањето а кавадарчани ке сакаат да си јазадржат втората позиција зад водечките битолчани. Средбата се игра утре, среда со почеток од 16 час со пренос на РТК.МК

М.В.