МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

фото: gol.mk

ОД ИЗВОРИ БЛИСКИ ДО КОШАРКАРСКИТЕ КРУГОВИ ДОЗНАВАМЕ ДЕКА ГОДИНАВА ВО АБА 2 ЛИГАТА ОД МАКЕДОНИЈА КЕ ИГРААТ МЗТ И ЕУРОНИКЕЛ

Убави вести за кавадаречката спортска јавност иако истите сеуште се неофицијални. Екипата на ЕуроНикел во сезоната што претстои ке ја претставува македонската кошарка во АБА 2 лигата заедно со тимот на МЗТ. Според изворите блиски до највисоките кошаркарски кругови работата е веке завршена а недостига уште само онаа официјална покана од раководството на АБА заедно со распоредот и списокот на учесниците. Ова значи дека управата и стручниот штаб на кавадарчани ги чекаат полни раце работа да состават конкурентен тим кој би се носел со сите противници.

М.В.