МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Оваа средба од 16 коло ке се одигра во вторник на 15 февруари

Кошаркарите овој викенд ке ги одиграат средбите од 16 коло. Двојките се Феникс – Кожув, Гостивар – Ангели, ТФТ – Работнички и ФМП – Куманово. Ова се средби кои според делегирањето треба да се одиграат во сабота на 12 февруари. Во понеделник ке се одигра братската пресметка помеѓу МЗТ и МЗТ 2 а во вторник на 15 февруари на програмата е големото дерби. Во Битола лидерот Пелистер ке го пречека тимот на Еуроникел. Кавадарчани прокнижија две домашни победи против ТФТ и ФМП и ке се обидат да го искористат заморот на битолчани кои играат и во домашното првенство и во АБА 2 лигата и спортски е да се надеваме дека момците на Горан Самарџиоев ке направат изненадување во Битола.Викендов се играат и средбите од 12 коло во првата женска кошаркарска лига група Б. Во сабота ке играат Тим Арена – Мега Баскет и Гризли – Куманово. Во недела Риниа го пречекува Патриот. А во Кавадарци во недела точно напладне лидерот Трокал ке го пречека Шкупи. Слободен во ова коло е тимот на Гостивар.

м.в.