МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Според статистиките на МВР, во текот на изминатото деноноќие (29/30.03.) на територијата на државата на 109 лица им се издадени решенија за из...

Една неформална и спонтаната средба со стариот продавач на килими во скопската чаршија заврши со успешна изложба во Шведска. Уметници...

Младите академки од Вардар ДБ славеа победа од 7-3 над екипата на Филип Вардар од Прилеп.

Искрена спортска возбуда која знаат да ја д...

Во САД, во вторник, ќе се одржат претседателските избори, на кои 225 милиони Американци со право на глас ќе бираат помеѓу кандидатот на де...

slika debiliАлбанските медиуми објавија содржина на едно видео од Одделот за медиуми на ИСИС, Алхајат Меди...

Македонската полицијата во моментов спроведува голема антитерористичка акција на повеќе локации во Македонија против припадници на ИС...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)