МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

Суперхикс Банда Инструментале - бенд кој скоро 30 години ја пишува македонската музичка историја, го објави својот нов сингл насловен &bd...

Македонскиот музички состав Лилит го објави деби албумот насловен „Чудо“, кој сега е достапен и он...

https://www.facebook.com/rtkavadarci/videos/362367854901654

...

МИС НА МАКЕДОНИЈА ОД 2008 ГОД СУЗАНА АЛ САЛКИНА БЕШЕ ДЕЛ ОД ЛИКОВНАТА КОЛОНИЈА КАВАДАРЦИ МИХАЈЛОВО 2020

Секоја година ликовната колони...

Се е подготвено за 24 Меѓународниот фестивал на детски песни Гроздоберче 2020.

Според е зборовиите на уметничкиот директор Зоран Стан...

Додека го чекаме почетокот на емитувањето на ЗОКИ ПОКИ, се запознаваме со слатката и талентирана Анастасија Аневска, која ја толкува у...

Десетте епизоди од „Зоки Поки“ ќе се емитуваат секој понеделник и четврток во 20:15 часот на првата програма, со репризи наредниот д...

Деновиве се појави првиот сингл на младиот пеач Петар Крстев од Кавадарци.

Се работи за песната „Коцкар„ за која го напиша тек...

Клубот „Al Pacino“ за овој викенд нуди програма за секоја публика:

Четврток - Сања Барбика, познатата фолкерката од Струмица

П...

Роберто и Благица Богеви се подолго на музичката сцена, па време беше да изненадат со некое нивно дело.

Ни открија дека спремаат и н...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)