МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Во денешниот билтен на МВР се наведува дека „На 29.06.2020 околу 17.00 часот во Полициската станица Кавадарци, Љ.С.(40) од с.Ваташа, кавадаречко, пријавил дека на ул.„Благој Крстиќ“ во Кавадарци бил каснат од куче скитник.„Се преземаат натамошни мерки предвидени со законот.