МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

Пробаскет загуби од лидерот Баскет Кам со 51-93 а во дербито Јан Бор го доби Гостивар со 69-44

Викендот се одиграа средбите и од првата ж...

Екипата на Еуроникел го го совлада тимот на Струмица со 89-72

Кошаркарското првенство на Македонија продолжи со средбите од 12 коло. В...

Во шестото коло од М16 машката кошаркарска лига на КФСМ, екипата на КК Спортисимо ја победи екипата на Вибас од Скопје со резултат 70:57.

...

Кошаркарите на ЕуроНикел загубија од ТФТ со 90-78 а девојките од Пробаскет се поразени дома од Струга со 63-79

Кај кошаркарите викендов ...

Кошаркарите на ЕуроНикел со кош во последната секунда загубија од Чаир со 74-73

Кошаркарите викендов одиграа дел од 3 коло. Куманово с...

Кавадарчанки минатата сезона настапуваа под името „Трокал“ но и сезонава се фаворити за највисок пласман под името „Јан Бор&bdq...

Порази претрпеа машкиот и женскиот тим на Пробаскет а Јан Бор ке игра утре

Во македонската елитна кошарка се одиграа средбите од 2 к...

Еуроникел гостува во Струмица, Пробаскет го пречекува Бадел а екипите на Спорт Тим од Неготино гостуваат во Кавадарци

Кошаркарска...

„Пробаскет„ во првото коло на домашен терен го пречекува шампионнот „Бадел“

Најквалитетното кошаркарско натпреварува...

Дербито го играат ТФТ и МЗТ а Гостивар без публика ке го пречека Пелистер

Се е подготвено за старт на новата натпреварувачка сезона...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)