ИГМ ТРЕЈД

ФОРМИРАН Е ФК „ВОЗАРЦИ ДМД“ КОЈ КЕ СТАРТУВА ОД ОПШТИНСКАТА ЛИГА СО ГОЛЕМИ АМБИЦИИ

Ново име на кавадаречката фудбалска карта. ...

ПОБЕДИ ВО ГЕНЕРАЛКИТЕ ЗА ТИКВЕШ, РОСОМАН И ВАРДАР ОД НЕГОТИНО - ЛОКОМОТИВА ПОРАЗЕНА ВО СВЕТИ НИКОЛЕ

Следниот викенд стартува проле...

КАВАДАРЕЧКИТЕ РАКОМЕТАРИ БЕА ПОКОНЦЕНТРИРАНИ ВО ФИНИШОТ

- ВОЗВРАТНИОТ ДУЕЛ СЕ ИГРА УТРЕ ВО СКОПЈЕ

Ракометарите на „ГРК Тикв...

ТРИТЕ ПРВОПЛАСИРАНИ КЕ ОБЕЗБЕДАТ ДИРЕКТЕН ОПСТАНОК А ЧЕТВРТОПЛАСИРАНАТА ОД ПЛЕЈ АУТОТ КЕ ИГРА БАРАЖ СО ПРВОЛИГАШКИОТ ШАМПИОН

Спо...

СПОРЕД ПОЛУДИРИГИРАНИОТ ЖРЕБ СУПЕРЛИГАШИТЕ КЕ ИГРААТ ПРОТИВ ПРВОЛИГАШИТЕ САМО ЕДЕН НАТПРЕВАР

Во просториите на Ракометната Феде...

ВО ДВЕТЕ КОНТРОЛКИ СО ЕКИПИ КОИ КЕ ИГРААТ ВО ПЛЕЈ ОФОТ РАКОМЕТАРИТЕ НА ГРК ТИКВЕШ ДВАПАТИ БЕА ПОРАЗЕНИ

И во вториот контролен натпр...

КАВАДАРЕЧКИТЕ РАКОМЕТАРИ СТАРТУВАА И СО КОНТРОЛКИТЕ . СО МЕТАЛУРГ ОДИГРАА СРЕДБА СО 63 ПОСТИГНАТИ ГОЛОВИ

Ракометарите на „Тикве...

САМО ПРВОПЛАСИРАНИОТ ОСТАНУВА ВО СУПЕРЛИГАТА - ВТОРОПЛАСИРАНИОТ КЕ ИГРА БАРАЖ СО ПРВОЛИГАШКИОТ ШАМПИОН

Неофицијално дознаваме де...

БЕЛОРУСИНОТ МАКА МАЧЕШЕ СО ПОВРЕДИТЕ И РЕЧИСИ И ДА НЕ ИГРАШЕ ДОДЕКА МИЦЕВ СО ДОАЃАЊЕТО НА СТОЈАНОВСКИ СТАНА ЧЕТВРТА ОПЦИЈА

На стар...

ПОБЕДА НА РОСОМАН ВО ПРВАТА КОНТРОЛКА ДОДЕКА ВАРДАР ОД НЕГОТИНО РЕМИЗИРАШЕ

Кога фудбалот е во прашање ширум Европа на големо се иг...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)