IGM TRADE

Професор од берлинската академија раководи со проектот во лапидариумот на кавадаречкиот музеј

Во рамките на одбележување на меѓу...

„Имајќи предвид дека надоместот за престој и исхрана на децата во градинка е дестимулирачки за голем број семејства, Левица - Кавада...

По иницијатива на ИПО „Јадран“ наречена ,, ИСЧИСТИ ЈА ПЛАНИНАТА - МАКЕДОНИЈА,, - Извидничкиот одред „Авантуристи“ Кавадарци се...

Лозарите денеска протестираа блокирајќи го патот Кавадарци-Неготино.

Изјава на Дано Јошев- претседател на Здружение на „Лозаро-...

,,На 13.05.2022 во 22.45 часот во ОВР Кавадарци, И.В.(37) од Кавадарци пријавила дека околу 17.30 часот во с.Ваташа, по претходно недоразбирање, нејзи...

НОВА ОПРЕМА ДОНИРАНА ОД ДИРЕКЦИЈАТА ЗА ЗАШТИТА И СПАСУВАЊЕ ЗА ПОЖАРНИКАРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ.

ОПРЕМУВАЊЕ Е СО : МОБИЛЕН АГРАГАТ, ПУМПИ ,...

ДЕНЕСКА ВО СОУ „ЃОРЧЕ ПЕТРОВ“ СЕ ОДРЖА ПРВ СЕЛЕКТИВЕН ТРЕНИНГ ЗА ПАРАЛКАТА ЗА КОШАРКА.

ИЗЈАВА НА ДИРЕКТТОРОТ ГОРАН ВЕЛКОВСКИ ...

Кој ке игра во првата лига директно или преку бараж а кој ке испадне ке се знае дури по последното коло

Второлигашите исто како и пр...

„Генералка Викенд„во Кавадарци се спроведе на три локации, Кавадаречки дол, ул. „Клинска„ и „Северен Булевар“.

Вра...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)