МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

Започна со своето најново дело на 17 мај а заврши на 24 август годинава .

Пане Хаџивасилев –моден дизајн, кому уметноста му е пасија...

На Филип Ризов му се потребни средства за учество на Светското Кик-Бокс првенство во Италија

Се работи за апел за финансиска помош ,...

Во мини лигата на РК„Металург„кавадарачани најуспешни

Мини ракометната лига на Ракометниот клуб„Металург„ се приближ...

Кавадаречките ракометари го совладаат Спартак 29-28

Претставниците на ГРК Тиквеш кои се натпреваруваат во Прватата ракометна лига в...

Медалите се освоени на Државното првенство

Никола Петров, Розе Милкова и Сашко Гинев ја продолжија низата на успешни настапи на ка...

И покрај ремито против второпласираниот тим на табелата, тимот на ГРК Тиквеш остана на претпоследното место на првенствената табела, с...

Педесетина џудисти од сите возрасти од џудо клубовите Гладијатор од Кочани, Сенсеи од Радовиш и Кожувчанка од Кавадарци во неделата, 5 ...

Екипата на Металург ГРК-„Тиквеш“ стартува со настапите во рамките на напреварувањата во мини лигата на Металург.Овој викенд игр...

Ракометарите на Градскиот ракометен клуб „Тиквеш“ продолжуваат со серијата на натпревари во Првата машка ракометна лига со нај...

На 27 септември 2015 година, во Бијељина, Босна и Херцеговина се одржа Меѓународниот турнир „Ноќ на шампионите 2015"

На натпреварот у...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)