ИГМ ТРЕЈД

tikvesija-fudbal/6177-na-memorijalot-nikola-temov-muskulot

фото; ФК Росоман 83

РОСОМАНЧАНИ И ПОКРАЈ ПАНДЕМИЈАТА ГО ОДРЖАА МЕМОРИЈАЛОТ „НИКОЛА ТЕМОВ - МУСКУЛОТ“

Годинава поради панде...

tikvesija-fudbal/6176-kontrolni-fudbalski-sredbi--tikvesh

ПОДГОТВИТЕЛНИОТ ПЕРИОД ОДНОСНО ИГРАЊЕТО КОНТРОЛНИ СРЕДБИ ТИКВЕШ ГО ЗАВРШИ БЕЗ ПОРАЗ

Фудбалерите на „Тиквеш“ со победа го за...

tikvesija-fudbal/6171-ke-se-igraat-generalki-pred-startot

ТИКВЕШ ВО МАРЕНА КЕ ИГРА СО ПОБЕДА , РОСОМАН СО КОЖУВ КЕ ГО ОДБЕЛЕЖИ TУРНИРОТ ПОСВЕТЕН НА НИКОЛА ТЕМОВ-МУСКУЛОТ, ВАРДАР ИГРА СО БРАТСТВО ...

tikvesija-fudbal/6166-sredbata-lokomotiva-tikvesh-ne-se-odigra

СТАРТОТ НА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ВО ТРЕТАТА ЛИГА ЈУГ ПРОЛОНГИРАН ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ШТО ЗНАЧИ КЕ СЕ ИГРА НА 28 ФЕВРУАРИ

Вчера требаше да се одиг...

tikvesija-fudbal/6159-prijatelska-sredba----lokomotiva

КАВАДАРЕЧКИТЕ ФУДБАЛЕРИ КАКО ПРЕТЕНДЕНТИ ЗА ПРВАТА ЛИГА ДОСЕГА НЕМААТ ПОРАЗ ВО КОНТРОЛНИТЕ СРЕДБИ

Утре во Градско ке се одигра пр...

tikvesija-fudbal/6148-odlozhen-kontrolniot-naprevar-so-osogovo

фото : Тодор Тоше Туриманџов

Поради временските неприлики, контролниот натпревар кој што требаше да се одигра денес во Кочани се ОТ...

tikvesija-fudbal/6147-nov-sportski-direktor-na-tikvesh

„Ефтим Илиев од Кавадарци е новиот Спортски директор на ГФК Тиквеш.Со одлука на УО на ГФК Тиквеш едногласно е изгласан новиот спортс...

tikvesija-fudbal/6134-kondzrolni-fudbalski-sredbi--gfk-vardar

КАВАДАРЕЧКИОТ ВТОРОЛИГАШ СЕУШТЕ Е БЕЗ ПОРАЗ ВО КОНТРОЛКИТЕ - РОСОМАН ПАК СО 2:0 ГИ СОВЛАДА МЛАДИНЦИТЕ НА АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

Фудбалери...

tikvesija-fudbal/6127-dvajca-mladinski-reprezentativci-vo-tikvesh

ЕДИЗ СПАХИУ ОД ГОСТИВАР И ФИЛИП КОСТОВСКИ ОД СИЛЕКС,ЧЛЕНОВИ НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА У-19 ГО ЗАСИЛИЈА НАПАДОТ НА ТИКВЕШ

Кавадаречкиот фу...

tikvesija-fudbal/6117-ekipite-od-tikveshijata-igraat-dobro-vo

ПОБЕДИ НА ВАРДАР НЕГОТИНО , РОСОМАН И ЛОКОМОТИВА ГРАДСКО А ТИКВЕШ ОДИГРА НЕРЕШЕНО СО ПРВОЛИГАШОТ РАБОТНИЧКИ

Фудбалерите на „Ти...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)