МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

РАКОМЕТАРИТЕ НА „ВАРДАР“ НЕГОТИНО СЕЗОНАТА ЈА ПОЧНАА СО 2 ПОБЕДИ И ПОРАЗ НО ГИ ЧЕКА ТЕЖОК ВИКЕНД

Додека ракометните прволигаши паузираат заради проблемите со короната - прволигашите работат со полна пареа и изминатиов викенд ги одиграа средбите од второто и третото коло.

ВТОРО КОЛО ГРУПА „А“ ДОМАКИН РК „ЈЕХОНА“

„ЈЕХОНА“ - „АЕРОДРОМ“ 25 - 33„КИЧЕВО“ - „БОРЕЦ“ 27 - 38„ДРАЧЕВО“ - „РИНИА М“ 38 - 25„ШАМПИОН“ - „ПРЕСПА“ 26 - 25

ТРЕТО КОЛО ГРУПА „А“ ДОМАКИН „ПРЕСПА“

„ПРЕСПА“ - „ДРАЧЕВО“ 24 - 25„АЕРОДРОМ“ - „КИЧЕВО“ 44 - 19„РИНИА М“ - „ЈЕХОНА“ 32 - 53„БОРЕЦ“ - „ШАМПИОН“ 31 - 33ВТОРО КОЛО ГРУПА „Б“ ДОМАКИН „МЕТАЛУРГ“„ПАРТИЗАН-2016 СПОРТ“ - „СКОПЈЕ“ 21 - 35„ДЕЛЧЕВО-ВАРДАР“ - „МЕТАЛУР -РА“ 28 - 43„ВАРДАР НЕГОТИНО“ - „МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.“ 31 - 26„ТЕКСТИЛЕЦ“ - „КУМАНОВО“ 19 - 28

ТРЕТО КОЛО ГРУПА „Б“ ДОМАКИН „ДЕЛЧЕВО ВАРДАР

„КУМАНОВО“ - „ПАРТИЗАН-2016 СПОРТ“ 30 - 18„СКОПЈЕ“ - „ДЕЛЧЕВО-ВАРДАР“ 43 - 30„МЕТАЛУРГ-РА“ - „ВАРДАР НЕГОТИНО“ 35 - 21„МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.“ - „ТЕКСТИЛЕЦ“ 21 - 19

Наредниот викенд домакини на групата „А“ ке бидат екипите на „Риниа“ и „Драчево“ а групата „Б“ своите натпревари ке ги одигра прво во Скопје каде домакин е екипата на „Македонија ЃП“ а утредента средбите ке се играат во Куманово.Ракометарите на Неготино во групата „Б“ по три кола имаат скор од 2 победи и еден пораз и со 6 бода се на 4 позиција колку што има и третото Куманово.Во оваа група водат екипите на „Металург“ и „Скопје“ со по 9 бода. Комшиите од Неготино ке имаат тежок распоред за време на наредниот викенд бидејки прво во сабота ке играат со „Скопје“ а во недела против домакинот на турнирот екипата на „Куманово“

м.в.