МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадарчани славеа со 5-6 а Црна Река се врати со бод од Тетово

Македонските футсалци викендов ги одиграа редовните кола. Кај прволигашите на програмата беа средбите од 14 коло. Во големото дерби третопласираниот тим на Арбен Бајрами убедливо со 6-3 го совлада лидериот Проект и му направи услуга на Шкупи кој со 6-2 го победи Енхалон и го превзеде врвот на табелата со 3 бода повеке од Проект. Црна Река ремизираше во Тетово со Шкендија 5-5 иако губеше со 4-1. Карадаку и Железарец одиграа 3-3 а Велес со 8-2 го декласираше Јувентус Серава.Второлигашите го одиграа 11 коло. Екипата на Клими го изненади Мал Ајакс среде Штип и благодарение на 4 гола на Мартин Никовиќ славеше со 5-6. Овче Поле и Конзули одиграа 3-3, Форца со 7-3 го доби СЕЕ Университи а Црешово Топче со 8-5 го совлада СФК Проект.Лидерот Кеги Моби со 0-4 го совлада нагости тимот на Кардашлк и го задржа првото место на табелата.

м.в.