Array
(
  [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
  [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
  [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
  [SHLVL] => 0
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin
  [CONTENT_LENGTH] => 0
  [SCRIPT_NAME] => /preview.php
  [REQUEST_URI] => /preview.php?id=7073
  [QUERY_STRING] => id=7073
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [REMOTE_PORT] => 34654
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
  [SERVER_ADMIN] => [no address given]
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [CONTEXT_PREFIX] => 
  [REQUEST_SCHEME] => http
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [REMOTE_ADDR] => 54.227.97.219
  [SERVER_PORT] => 80
  [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
  [SERVER_NAME] => www.rtk.mk
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [HTTP_HOST] => www.rtk.mk
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [SCRIPT_URI] => http://www.rtk.mk/preview.php
  [SCRIPT_URL] => /preview.php
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [PHP_SELF] => /preview.php
  [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1638480512.4592
  [REQUEST_TIME] => 1638480512
)
ТРЕТА ПОБЕДА ЗА РАКОМЕТАРИТЕ

ГРК Тиквеш славеше на гостувањето кај Скопје со 26-30 - за Андоновски 3 од 3

Ракометарите на Тиквеш ја запишаа и третата победа во серија откако екипата ја превзеде Горан Андоновски. Кавадаречките ракометари му гостуваа на Скопје но лошо го почнаа натпреварот бидејки домакинот рано поведе со 6-3. Тиквеш брзо се созеде па во првиот дел се играше рамноправно а на пауза беше 14-14. Некако нервозно започна и вториот дел но во последните 6-7 мин кавадарчани почнаа да го кршат противникот. Нервозата си го правеше своето па домакинот грешеше а Тиквеш казнуваше за конечни 26-30. Во редовите на кавадаречкиот состав најефикасен беше Трпчевски со 6 погодоци а Кондев, Дрогришки и Симиќ додадоа по 5

М.В.

фото: 24 Ракомет -Кочо Сотировски

247584412_740155807383065_2168099680633536567_n