Array
(
    [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
    [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
    [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
    [SHLVL] => 0
    [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin
    [CONTENT_LENGTH] => 0
    [SCRIPT_NAME] => /preview.php
    [REQUEST_URI] => /preview.php?id=7201
    [QUERY_STRING] => id=7201
    [REQUEST_METHOD] => GET
    [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
    [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
    [REMOTE_PORT] => 34446
    [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
    [SERVER_ADMIN] => [no address given]
    [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
    [CONTEXT_PREFIX] => 
    [REQUEST_SCHEME] => http
    [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
    [REMOTE_ADDR] => 54.80.252.84
    [SERVER_PORT] => 80
    [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
    [SERVER_NAME] => www.rtk.mk
    [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
    [SERVER_SIGNATURE] => 
    [HTTP_CONNECTION] => close
    [HTTP_HOST] => www.rtk.mk
    [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
    [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
    [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
    [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
    [SCRIPT_URI] => http://www.rtk.mk/preview.php
    [SCRIPT_URL] => /preview.php
    [FCGI_ROLE] => RESPONDER
    [PHP_SELF] => /preview.php
    [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1642809439.4352
    [REQUEST_TIME] => 1642809439
)
ПИОНЕРИТЕ НА ГРК ТИКВЕШ ПОБЕДИЈА ВО БОГДАНЦИ

Пионерите на ГРК Тиквеш 2014 се неприкосновени во нивната конкуренција во лигата во која се натпреваруваат. На последното гостување во Богданци тие беа подобри од домаќините-екипата на Младост која ја победија со 26 : 16.Честитки на младите ракометари на ГРК Тиквеш.

Екипата ја предводи поранешниот ракометар на Тиквеш Кире Василев.

Oва се комплетните резултати од 2 коло.

Пионери, 2 коло, резултати:

Група А

Металург – Бисинов 15-33

Вардар – Куманово 26-9

Голден Арт слоб.

Група Б

Преспа Вардар – Младост Јуниор одл.

Еурофарм Пелистер 2 – Охрид 16-14

Еурофарм Пелистер слоб.

Група В

Рисови – Аеродром 21-18

Бутел Скопје – Алкалоид 19-30

Скопје слоб.

Група Г

Младост Богданци – Тиквеш 16-26

Радовиш – Прилеп 16-19

Вардар Неготино слоб.

Група Д

Јехона – Струга 23-29

Асови Кичево – КЛ7 Струга 14-20

Сани слоб.

536x1139