МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ГФК ТИКВЕШ ГО СКРШИ МАЛЕРОТ НА ДОМАШНИОТ ТЕРЕН И КОНЕЧНО ПОБЕДИ СО 3 : 0

Фудбалерите на „Тиквеш“ како фаворити го пречекаа тимот на прилепска „Победа“. Во дуелот на двата бивши прволигаши лидерот во втората лига исток беше доминантен и ги разреши сите дилеми за само 15 минути игра. Во продолжение на натпреварот во главните улоги беа голманите кои не дозволија да се тресат нивните мрежи. Сега со нетрпение можеме да го очекуваме следниот викенд кога „Тиквеш“ повторно ке игра во Росоман но овој пат како гостин кај истоимената екипа во комшиската пресметка.

м.в.