МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

фото : Тодор Тоше Туриманџов

Поради временските неприлики, контролниот натпревар кој што требаше да се одигра денес во Кочани се ОТКАЖУВА . Следен контролен натпревар на сениорската екипа е со екипата на ФК Тим Локомотива во Градско.

Инаку своиоте редовни тренинзи Тиквеш ги одржува на игралиштето во село Марена.

149531172_116104143789373_3113453670513354330_o