МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ГФК ТИКВЕШ КОНЕЧНО СЕЗОНАВА КЕ ИГРА НА СВОЈОТ СТАДИОН А НА ОТВАРАЊЕТО УТРЕ КЕ ГО ПРЕЧЕКА ФК РОСОМАН 83

Утре стартува пролетниот дел од првенството во двете втори фудбалски лиги. Досега „Брегалница“ е лидер na истокот со солидна бодовна предност пред второпласираниот „Тиквеш“. Овие две екипи се и најсериозни претенденти за највисок пласман и влез во фудбалската елита. Утре од 14 часот „Брегалница“ во Штип ја пречекува прилепска „Победа“.

Екипата на „Тиквеш“ конечно сезонава ке заигра на својот стадион, на реновираниот терен а на отварањето во Кавадарци ке гостуваат комшиите од „Росоман“.

Третопласираниот „Кожув“ ја пречекува „Плачковица“ а интересни дуели треба да одиграат „Осогово“ против „Саса“ односно „Слога“ која во Виница го пречекува тимот на “Кит Го“. Средбата „Тиквеш“ - „Росоман“ од реновираниот градски стадион во Кавадарци со директен пренос утре од 14 часот на RTK.MK

м.в.

16681655_902573366551521_124048892158629262_n