МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Пелистер засега нема победа оваа сезона а ГФК Тиквеш посакува да остане непоразен

Поради репрезентативните обврски фудбалските прволигаши редовното 9 коло ке го одиграат утре, сабота 2 октомври. Фудбалерите на Тиквеш во минатото коло ја забележаа првата прволигашка победа и утре ке се обидат да останате непоразени на гостувањето кај Пелистер. Битолчани пак сеуште се без победа оваа сезона и затоа со сите сили ке се обидат да стигнат до бодовите. Кавадарчани се надеваат дека нивните миленици ке се надминат себеси и дека со Костов на клупата можат да останат непоразени. Во останатите средби Шкендија е фаворит во дуелот со Борец, Брегалница во Штип ке има тешка задача во дуелот со Струга ТЛ, Македонија ЃП ја пречекува Ренова а Скопје ке ја нагости Академија Пандев.

Дербито на колото ке се одигра во недела а Шкупи ке го пречека тимот на Работнички.

М.В.