МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ДВЕ ДОМАШНИ ПОБЕДИ КАЈ ДЕВОЈКИТЕЗАРАДИ ПАНДЕМИЈАТА СЕ ОДИГРАА САМО ДВЕ СРЕДБИ ОД ШЕСТОТО КОЛО

Пандемијата со коронавирусот предизвика сериозни проблеми во календарот за натпреварување во Првата кошаркарска лига-жени. Затоа само два од предвидените шест натпревари се одиграа викендов во женска сениорска конкуренција во рамките на предвиденото 6 коло. Важна победа која ги однесе на врвот во групата Исток, забележаа кошаркарките на „Баскет Кам“. Тие славеа со убедливи 87:65 против „МЗТ“ за максимален ефект, три победи во три натпревари колку што има и „Вардар“. Веднаш зад водечкиот двоец се кошаркарките на „Крива Паланка“ кои во ова шесто коло беа пресилни за „Куманово“ славејки со 114:37. Сите останати средби од 6 коло се одложени. Во следното коло екипата на „Трокал“ ке му госртува на „Пантери“ а „Пробаскет“ ке ја пречека „Крива Паланка“.

м.в.

132314819_407053107029452_1412049048504762574_n