МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Од билтенот на МВР

„На 30.07.2018 година во 07,00 часот во Полициската станица Неготино од Итната медицинска помош од Неготино било пријавено дека С.Ј. го пронашла починат нејзиниот сопруг М.Ј.(57) покрај отворен трансформатор во деловниот круг на „Млин Декамел“ во с.Тремник. Извршен бил увид на местото на настанот. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција„- се вели во службеното соопштение објавено во Билтенот на МВР.