МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Важни три бида за ГФК Тиквеш освоени на Градски во саботната средба со Кит-го.Голот во 65 минута го постигна Методија Делов.Се поголеми се шансите Тиквеш в година да го гледаме во Прва Лига. Но има уште доста да се игра.Ова полуетапа најверојатно ке ја презимееме на 2 место во 2 Фудбалска лига исток.Oстанува ГФК Тиквеш да одигра два тешки натпревари ; со Брегалница и Борец .И двете ги игра во гости.

gol_1.jpg