Сообраќајната несреќа се случила вчера на улицата„Бел Камен„

На 06.02.2019 година околу 12.30 часот на ул. „Бел Камен“ во Кавадарци, патничко возило „Фолксваген бора“ со тетовски регистарски ознаки, управуванo од В.М.(35) од Кавадарци, удрило во пешакот М.З.(36) од Кавадарци. M.З бил пренесен во болницата во Кавадарци. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.