МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„На 16.05.2020 во 12.35 часот на крстосницата од улиците „Киро Крстев“, „12-те Другари“ и „Калница“ во Кавадарци се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „Смарт“ со кавадаречки регистарски броеви, управуван од И.А.(39) и мопед „Кивеј“ со кавадаречки регистарски броеви, управуван од Т.Н.(19) од с. Ваташа, кавадаречко. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот. Бил извршен увид на местото на настанот„- се наведува во новиот билтен на МВР. м.д.