МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Во пожар утринава во 4:30 на улица „Страшо Пинџур“ во Ваташа изгоре гаража а опожарен е дуќан. Пожарот е пријавен нешто пред 04.00 часот.Противпожарната Територијална едница рекордно брзо интеревенира и спречила поголема катастрофа, информира командирот на ППТЕ Кавадарци-Александар Чадамов.

https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=100000331247529&attachment_id=245242037108465&message_id=mid.%24cAAAAAEbLPGuAuxVael6ic_yfsJGV

214358875_217266580279445_5719422964461418558_n 215226552_175729934573178_3582982924501241195_n