МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

,,ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против Н.А.(35) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба на наркотични дроги“ и М.К.(36) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 06.06.2021 на излезот од Кавадарци полициски службеници извршиле преглед и на совозачкото седиште во патничко возило „ауди“, управувано од второпријавениот, а како совозач бил првопријавениот, бил пронајден и одземен кокаин. По преземени мерки констатирано било дека во текот на јуни 2021 во Кавадарци првопријавениот му го дал кокаинот на второпријавениот за користење.,,- се наведува во Билтенот на МВР од 6 октомври 2020.

Стари фотоси на Кавадарци !

unnamed