МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадаречките екипи загубија на домашен терен од есенските шампиони

Познати се учесниците во четвртфиналето од националниот куп во футсал. Во осминафиналната рунда се постигнаа следниве резултати : Јувентус Серава – Велес 3-5, Железарец - СЕЕ Университи 6-2, Црешово Топче – Карадаку 3-7, Астибо - Арбен Бајрами 2-3, Конзули КМФ – Проект 4-5 и Шкендија – Енхалон 7-5.

За кавадаречките љубители на овој спорт најинтересни беа пресметките кои се одиграа во салата Јасмин во Кавадарци каде гостуваа есенските прваци во првата и втората лига. Прволигашот Црна Река го пречека есенскиот првак од втората лига, тимот на Кеги Моби од Велес и загуби со 5-9. Во втората пресметка второлигашот Клими го пречека есенскиот шампион од првата лига Шкупи кој ја оправда фаворитската улога и славеше со 3-7. Место во четвртфиналето од купот обезбедија екипите на Велес, Железарец, Карадаку, Кеги Моби, Арбен Бајрами, Шкупи, Проект и Шкендија.

м.в.